Sükunet

Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Uyeols10

Merhaba Sitemize Hoş geldiniz Bu Sitemizi İlk Ziyaretiniz Bizi Ziyaret Ettiginiz İçin Size Teşekkür Ederiz Sitemizde Su An Misafir Olarak Bulunmaktasınız Ve Çogu Paylaşımdan Ne Yazıkkı Mahrumsunuz Bu Paylaşımlardan Yararlanmak İçin Sizde Sitemize Üye Olabilirsiniz...
--Moderatör Alımları Başlamıştır.

Join the forum, it's quick and easy

Sükunet

Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Uyeols10

Merhaba Sitemize Hoş geldiniz Bu Sitemizi İlk Ziyaretiniz Bizi Ziyaret Ettiginiz İçin Size Teşekkür Ederiz Sitemizde Su An Misafir Olarak Bulunmaktasınız Ve Çogu Paylaşımdan Ne Yazıkkı Mahrumsunuz Bu Paylaşımlardan Yararlanmak İçin Sizde Sitemize Üye Olabilirsiniz...
--Moderatör Alımları Başlamıştır.

Sükunet

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sadece Eğlence

Paylaş.

Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım)

TraquteR
    TraquteR
    Admin
    Admin

Doğum tarihi : 03/05/96

Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Empty Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım)

Mesaj tarafından TraquteR Paz Haz. 20, 2010 10:22 am

Resimli anlatım

pikatel combomax modemini örnek olarak anlatıyorum tüm modemler icin gecerlidir sadece modem arayüzleri farklıdır.
    öncelikle başlat çalıştıra girip cmd yazıyoruz acılan siyah ekrane ipconfig yazıp enterlıyoruz (i yerine ı yazmayın calışmaz)
    burdaki ip adresini bir yere not ediyoruz
    Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Thumb_797588796
    sonra http://www.bilgiportal.com/v1/idx/35...-ifreleri.html adresine girip modeminiz ip adresine kullanıcı adına ve şifresine bakıyoruz (link çalışmazsa google a girip modem şifreleri yazıp aratın bulursunuz)
    firefoxu yada ie yi acıp modemin ip adresni adres cubuğuna yazıyoruz sizden kullanıcı adı ve sifre isteyecektir buraya sifreyi ve kullanıcı adını yazıp giriyoruz.
    Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Thumb_826799168

simdi ana menüdeyiz burdan gelişmiş kuruluma tıklıyoruz acılan yerden de NAT a yine acılan yerden sanal sunucuya tıklıyoruz
    Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Thumb_639763883
    ekle diyoruz acılan yerde listeden seciniz bolumunde battlenet yada warcraft benzeri birsey varsa seciyoruz yoksa özel servis bölumune w3 yazıyoruz protokol bolumunde tcp/udp yi seciyoruz dış porta 6112:6119 yazıyoruz(6112 baslangıç portu 6119 bitiş portudur pikatelde birlikte yazılıyor baska modemlerde direk başlangıç portu bitiş portu diyebilir)
    iç portada aynısını yazıyoruz ıp adresi bolumuneyse basta not ettiğimiz ip adresini yazıyoruz
    Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Thumb_519904414

sonra yonetim kaydet uygula diyoruz modeniz kapanıp acılacaktır
    işimiz daha bitmedi ağ bağlantılarıma girip yerel ağbağlantısına sağ tıklayıp özelliklere girin(ben internete yerel ağbağlantısıyla bağlanıyorum sizinkinin adı farkıl olabilir) özelliklerde yukardan gelişmiş sekmesine tıklıyoruz burda windows güvenlik duvarı ayarı var ayarlara tıklıyoruz
    Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Thumb_501676512
    burda özel durumlar sekmesine geliyoruz burda bağlantı noktası ekleye tıklıyoruz
    Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Thumb_161322815
    Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Thumb_822682929

acılan pencerede ad yerine dota yada kafanıza göre bişey yazın bağlantı noktası no yerine 6112 yazıyoruz ve tcp nin secili olmasına dikkat ediyoruz
    tamam diyip kapatıyoruz artık host olabiliriz

Host olmak için neler yapmalıyız (resimli anlatım) Thumb_426492436

Alıntıdır

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 12:26 am